بانک کارگشایی

بانک کارگشایی به ازای هر گرم طلا چقدر پول میدهد

وام طلا یکی از تسهیلات بدون ضامن بانک کارگشایی است که دارندگان طلای 18 عیار یا 24 عیار می توانند برای دریافت آن به یکی از شعب این بانک مراجعه کنند. بانک پس از کارشناسی طلا، مبلغ مشخص را به حساب شما واریز می کنید و در ازای آن طلاهای شما را به عنوان ضمانت نزد خود نگه می دارد تا اقساط را تسویه کنید.

با ضمانت گذاشتن طلا دیگر نیازی به معرفی ضامن یا ارائه سند ملکی نخواهید داشت. دریافت وام طلا سریع و آسان است اما مهمترین سوالی که متقاضیان این وام مطرح می کنند در خصوص مبلغ وام است. در این مقاله می خواهیم به این سوال رایج که بانک کارگشایی به ازای هرگرم طلا چقدر پول می دهد، پاسخ دهیم.

 

چگونه از بانک کارگشایی وام طلا بگیریم؟

وام طلا یکی از تسهیلات بدون سپرده و فوری است که در ازای ضمانت گرفتن طلاهای شما پرداخت می شود. برخلاف موسساتی مثل افسون گلد که برای تعیین مبلغ وام، طلاهای شما را وزن می کنند، مبلغ وام بانک کارگشایی از قبل مشخص است. برای اینکه بدانید بانک کارگشایی به ازای هر گرم طلا چقدر پول می دهد باید با شرایط دریافت وام طلا از این بانک آشنا شوید.

مراحل دریافت وام از بانک کارگشایی به این ترتیب است:

 

تحویل طلا و مدارک به بانک برای بررسی کیفیت

زمانی که برای دریافت وام طلا به بانک مراجعه می کنید، اولین قدم، تحویل دادن جواهرات و طلاها به کارشناس است تا مشخص شود آیا می توانند به عنوان ضمانت پذیرفته شوند و ارزش آنها چقدر است.

علاوه بر طلا باید مدارک دیگری مثل مدارک شناسایی، فیش حقوقی و آدرس محل سکونت تان را نیز به بانک بدهید.

تایید میزان طلا و مدارک

پس از تایید کیفیت و ارزش مشخص می شود که بانک کارگشایی در ازای دریافت طلای شما چقدر پول می دهد.

 

مبلغ وام طلا بانک کارگشایی به ازای هر گرم طلا

در بانک کارگشایی می توانید دو نوع وام طلا بگیرید:

وام قرض الحسنه 5 میلیون تومانی: برای دریافت این تسهیلات باید 25 گرم طلا ضمانت بگذارید که با یک حساب سرانگشتی می توانید محاسبه کنید که مبلغ وام حتی کمتر از یک دهم ارزش طلای شما است.

وام جعاله 20 میلیون تومانی: در این تسهیلات،بانک کارگشایی به ازای دریافت 50 گرم طلا، 20 میلیون پول به شما می دهد. هرچند مبلغ این وام طلا بالاتر است اما بازهم نسبت به ارزش طلایی که ضامن گذاشتید بسیار پایین تر است.

 

پرداخت وام

در صورت تایید شما و تکمیل بودن مدارک، مبلغ مشخص شده به حساب تان واریز می شود. فرآیند پرداخت این تسهیلات معمولا کمتر از یک هفته انجام می شود.

 

چطور می توانیم به ازای هر گرم طلا، پول بیشتری بگیریم؟

همانطور که توضیح دادم مبلغی که بانک کارگشایی به ازای هر گرم طلا پول می دهد بسیار کم است و شاید اصلا ارزش نداشته باشد که شما این میزان طلا را به عنوان ضمانت به بانک بدهید. اما آیا سایر موسسات یا طلافروشی ها می توانند به شما مبلغ بیشتری وام بدهند؟

خوشبختانه موسساتی مانند افسون گلد سرمایه بسیار بیشتری با ضمانت گذاشتن طلا به شما پرداخت می کنند. البته برای اینکه در دام کلاهبرداری با وام طلا نیفتید به شما پیشنهاد می کنیم فقط از موسساتی این تسهیلات را دریافت کنید که به شما قرارداد رسمی می دهند.

 

مبلغ وام طلا افسون گلد به ازای هر گرم طلا چقدر است؟

مبلغ تسهیلات طلا که از افسون گلد می گیرید دقیقا معادل وزن طلای شما و به نرخ روز محاسبه می شود. بنابراین، این مجموعه بسیار بیشتر از بانک کارگشایی به شما پول می دهد. البته در محاسبه مبلغ وام، وزن سنگ ها و قیمت آنها محاسبه نمی شود و فقط وزن طلای خالص شما سنجیده می شود.

اگرچه سنگ های قیمتی دارای ارزش بالایی هستند، اما در زمان محاسبه برای وام طلا در نظر گرفته نمی شوند. فقط ارزش طلای خالص، مبلغ وام را تعیین می کند.

 

چه کسی به وام طلا بانک کارگشایی نیاز دارند؟

وام طلا به عنوان یک سرمایه در گردش می تواند به بسیاری از افراد کمک کند که مشکلات مالی خود را برطرف کنند. افرادی که در کوتاه مدت نیاز به پول نقد دارند می توانند با دریافت وام طلا بانک کارگشایی که نرخ کارمزد کمتری نسبت به سایر تسهیلات بانکی دارند، مشکل خود را حل کنند.

دریافت وام با ضمانت طلا برای افراد بسیاری کارگشا است، ازجمله:

کسانی که توانایی سپرده گذاری بلند مدت در بانک را ندارند

از آنجایی که طلا به عنوان ضمانت وام عمل می کند، بانک کارگشایی به افرادی که سپرده مسدود در این بانک نداشته باشند نیز این تسهیلات را پرداخت می کند.

کسانی که طلا دارند اما به پول نقد نیاز دارند

افرادی که به فکر دریافت وام فوری هستند و نمی توانند مدارک و شرایط لازم برای دریافت وام بانکی را جور کنند می توانند به راحتی با ضمانت گذاشتن طلا، پول نقد مورد نظرشان را دریافت کنند.

کسانی که اعتبار حساب کافی در بانک دارند

از آنجایی که بانک کارگشایی، طلاهای شما را به عنوان ضمانت نگه می دارد نیازی به داشتن اعتبار حساب ندارید اما باید فیش حقوقی به بانک ارائه دهید.

مستاجرینی که برای ودیعه مسکن نیاز به پول نقد دارند

وام طلا می توانید مشکل بسیاری از مستاجرین را که باید هر سال ودیعه بیشتری برای اجاره کردن خانه بپردازند حل کند. با پول نقدی که بانک کارگشایی به شما پرداخت می کند، می توانید ودیعه مسکن را پرداخت کنید.

کارآفرینانی که برای شروع کسب و کارشان نیاز به نقدینگی دارند

یکی از اصلی ترین مشکلات کارآفرینان، عدم نقدینگی کافی برای شروع کارشان است. این مشکل با دریافت وام طلا به راحتی حل می شود.

 

جمع بندی

وام طلا بانک کارگشایی، در مواقعی که نیاز فوری به سرمایه دارید، به کمک شما می آید. با دریافت این تسهیلات می توانید نیازهای مالی تان را برطرف کنید. اما اگر پول نقدی که بانک کارگشایی در ازای ضمانت طلا به شما می دهد، کم است می توانید برای دریافت نقدینگی بیشتر طلاهای خود را به افسون گلد بسپارید و در ازای دریافت قرارداد رسمی، مبلغ بیشتری وام بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *