وام طلاق به چه کسانی تعلق می گیرد

وام طلاق به چه کسانی تعلق میگیرد؟

پایان یک ازدواج اتفاق ناخوشایندی است و ممکن است عواقبی بسیار فراتر از ناراحتی عاطفی داشته باشد. معمولا زوجینی که در شرف جدایی قرار دارند، با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم می کنند. از یک طرف آنها باید هزینه گرفتن وکیل، رفتن به دادگاه و ثبت اسناد طلاق را بپردازند و از طرف دیگر هزینه های اصلی مثل پرداخت مهریه، رهن کردن خانه مستقل و هزینه های زندگی برعهده آنها است. به همین دلیل است که اکثر زن و شوهرهایی که برای جدایی اقدام می کنند به فکر گرفتن وام طلاق می افتند.

وقتی مرد یا زن بودجه لازم برای پرداخت هزینه های قانونی و سایر هزینه ها را نداشته باشد، نیاز به دریافت وام بانکی دارد. درست است که بانک ها تسهیلاتی به نام وام طلاق ارائه نمی دهند اما روش های مختلفی وجود دارد که می توان هزینه های مرتبط با طلاق را تامین کرد.

در این مقاله یکی از بهترین راهکارهایی که با کمک آن می توانید نقدینگی مورد نیاز خود را تامین کنید به شما معرفی می کنیم.

 

وام طلاق چیست؟

وام طلاق یک نام غیر رسمی برای تسهیلات بانکی یا وام های دیگری است که برای پرداخت هزینه طلاق از نقدینگی آن استفاده می شود. بهترین نوع تسهیلاتی که برای زوجین در شرایط سخت جدایی از یکدیگر، کارگشا است، تسهیلات فوری و بدون ضامن است. چون در شرایط طلاق معمولا افراد تمایلی به ضامن شدن برای دیگران ندارند و نمی خواهند شرایط را برای طلاق گرفتن یک زن و مرد راحت تر کنند.

به همین دلیل وام های بانکی نمی توانند گزینه مناسبی برای زوجین باشند، چون اولا این تسهیلات نیاز به معرفی ضامن دارند و دوما دریافت آنها زمانبر است.  یکی از تسهیلات بدون وثیقه که امکان استفاده از مبلغ آن به صورت پول نقد وجود دارد، وام طلا است. این تسهیلات امکان دریافت یکجای نقدینگی را به شما می‌دهد درنتیجه می توانید هر طور که بخواهید آن را خرج کنید.

وام طلا که برای طلاق به شما پرداخت می شود دارای کارمزد بسیار پایینی است و امکان بازپرداخت آن به صورت اقساط ماهانه وجود دارد. برای گرفتن این وام می توانید هر میزان طلا را به عنوان ضمانت نزد مجموعه افسون گلد بگذارید و پس از دریافت قرارداد رسمی، معادل وزن طلا به نرخ روز، پول نقد دریافت کنید.

 

وام طلاق چه هزینه هایی را می تواند پوشش دهد؟

وام طلا می‌تواند تمام هزینه‌های مرتبط با طلاق، علاوه بر هزینه‌های مربوط به رسیدگی به پرونده، دستمزد وکیل، مهریه زوجه، نفقه و حتی هزینه برای رهن کردن خانه ای جداگانه را پوشش دهد.

مهمترین دلایلی که موجب می شود نیاز به دریافت وام طلاق پیدا کنید، عبارتند از:

 • آماده سازی مدارک اولیه طلاق
 • هزینه های وکالت
 • هزینه های دادگاه
 • هزینه مهریه
 • حل و فصل طلاق
 • هزینه های مشاور مالیاتی
 • کار ارزیابی املاک
 • هزینه های جابجایی به یک خانه جدید
 • ودیعه برای خانه جدید
 • هزینه مشاوره خانواده
 • خرید مبلمان و لوازم خانگی

بیشتر اوقات، هر یک از طرفین در طلاق هزینه های قانونی خود را پرداخت می کنند. با این حال، خواهان (فرد درخواست کننده طلاق) معمولاً هزینه دادرسی و هزینه های مشابه را نیز باید پرداخت کند.

در هر صورت اگر در شرایط ناراحت کننده جدایی قرار دارید و مشکلات مالی نیز علاوه بر مسائل روحی به شما فشار می آورد، می توانید با ضمانت گذاشتن طلا بخش بزرگی از مشکلات مالی خود را حل کنید و بدون دغدغه روی مسائل دیگر تمرکز کنید. گاهی اوقات خارج شدن از بحران های مالی به شما کمک می کند که بهتر فکر کنید و شاید به جای طلاق گرفتن تصمیم بهتری برای زندگی تان بگیرید.

 

نحوه دریافت وام با ضمانت طلا

همانطور که گفتیم به نظر بعید می رسد بتوانید بانکی را پیدا کنید که به طور خاص به شما وام طلاق بدهد. البته می توانید برای دریافت تسهیلات دیگری مثل وام مهریه، وام اجاره خانه و غیره به بانک یا موسسه مالی دیگری که تسهیلات بانکی ارائه می دهد مراجعه کنید اما معمولا این نوع تسهیلات، پاسخگوی نیاز شما نخواهد بود.

در این شرایط، بهترین راه حل شما، دریافت وام با ضمانت طلا است. این گزینه به خصوص برای خانم ها که سکه هایی را در ازای مهریه خود دریافت کردند یا مقداری طلا از زمان عقد یا عروسی پس انداز کرده اند بسیار مناسب است.

مراحل دریافت وام طلا از افسون گلد بسیار آسان است. اولین قدم شما این است که به شعبه ما مراجعه کنید تا سکه هاو زیورآلات تان کارشناسی شود. پس از وزن کردن طلا، کارشناسان ما براساس وزن طلا و نرخ روز، مبلغ وام را برای شما مشخص خواهند کرد. حالا نوبت شما است که با توجه به توانایی مالی تان، تعداد اقساط و مبلغ هر قسط را مشخص کنید.

پس از مشخص شدن این اطلاعات، یک قرارداد رسمی بین مجموعه افسون گلد و شما امضا می شود و یک نسخه از قرار داد نیز نزد خودتان می ماند تا بابت طلاهایی که به عنوان ضمانت به ماتحویل دادید، نگرانی نداشته باشید.

در قدم آخر، یک شماره حساب به ما اعلام می کنید تا مبلغ وام در همان روز برای شما واریز شود.

 

مزایا و معایب

مزایا

 • وام طلا می تواند پول مورد نیاز برای پشت سر گذاشتن مطحله سخت طلاق را فراهم کند
 • شما می توانید از این وجوه برای پوشش هزینه های مربوط به مهریه، اجاره مسکن جدید و موارد دیگر استفاده کنید
 • می توانید اقساط و نحوه پرداخت ماهانه را خودتان تعیین کنید
 • وام طلا، نرخ کارمزد پایین تری نسبت به تسهیلات بانکی دارد و پرداخت آن به دارندگان طلا بسیار سریع و آسان است.

 

وام طلا، بهترین راه برای تامین هزینه های طلاق

اگر در شرایط بحرانی و سختی به سر می برید که نیاز فوری به پول نقد دارید، گرفتن تسهیلات بانکی نمی تواند گزینه ایده الی باشد. زیرا شما باید واجد شرایط دریافت وام باشید و بتوانید چند نفر را به عنوان ضامن رسمی معرفی کنید. همچنین اگر اعتبار حساب شما ضعیف باشد، ممکن است نتوانید از بانک وام بگیرید. بنابراین باید به دنبال روش های دیگری برای پرداخت هزینه طلاق باشید. یکی از بهترین راه حل ها، دریافت وام طلا از مجموعه افسون گلد است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *