تسهیلات قرض الحسنه سکه ِدر‌بانک رفاه

تسهیلات قرض الحسنه سکه ِدر‌بانک رفاه

مدتی است که دولت در پی اجرایی کردن طرحی به نام بانک طلا است که هدف آن اعطای وام روی سکه های طلایی است که مردم به عنوان پس انداز در خانه های خود نگهداری می کنند. اما این طرح تاکنون اجرایی نشده و جای خود را به طرح تسهیلات قرض الحسنه سکه ِدر‌بانک رفاه داده است. اگر شما هم به دنبال دریافت این وام بدون ضامن و سپرده از بانک رفاه هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به شما بدهیم.

 

تسهیلات قرض الحسنه سکه ِدر‌بانک رفاه چیست؟

طرح قرض‌الحسنه پس‌انداز سکه از یک طرف سکه‌های طلا را از دارندگان آن قرض گرفته و نگهداری می کند و از طرف دیگر این سکه‌های طلا را به‌صورت قرض‌الحسنه در اختیار کسانی که به آن نیاز دارند، قرار می دهد.

 

مزایای تسهیلات قرض الحسنه سکه ِدر‌بانک رفاه چیست؟

هدیه دادن طلا در کشور ما در مناسبت های مختلف از جمله مراسم عقد، اعیاد مذهبی و غیره بسیار رایج است. با افزایش قیمت طلا، بسیای از کارمندان، کارگران و اقشار متوسط برای تهیه سکه طلا با مشکل نقدینگی مواجه هستند، از طرفی بخش دیگری از جامعه که معمولا جزو اقشار سطح بالا به حساب می آیند، بخشی از درامدشان را صرف خرید طلا می کنند اما برای حفظ و نگهداری آن در خانه ترس و نگرانی زیادی دارند.

مهمترین مزیت تسهیلات قرض الحسنه سکه ِدر‌بانک رفاه این است که مشکل هر دو طرف را حل می کند. افرادی که بابت نگهداری سکه های خود نگران هستند می توانند آنها را به بانک بسپارند و از ایمن بودن آنها اطمینان داشته باشند. در عین حال، هر زمان که به سکه هایشان نیاز داشته باشند می توانند به راحتی آنها را دریافت کنند.

از طرف دیگر، افرادی که به سکه طلا نیاز داشته باشند با احراز شرایط می توانند این سکه ها را به صورت قرض الحسنه از بانک قرض بگیرند و در موعد مقرر پس بدهند.

از دیگر مزایای طرح تسهیلات سکه طلا این است که وقتی افراد طلاهای راکد خود را به صورت قرض الحسنه به بانک می دهند دیگر به طلای آنها، زکات تعلق نمی گیرد.

 

روش سپرده گذاری

روش سپرده‌گذاری در این طرح به این صورت است که سپرده‌گذار (قرض دهنده)، سکه‌های طلای خود از هر نوع به‌صورت قرض‌الحسنه در اختیار بانک قرار می دهد و بانک نیز یک سند با حق امتیاز به فرد می دهد.

امتیاز مربوط هر نوع مسکوکات سکه به شرح زیر است:

  • تمام سکه چهار امتیاز در هر روز،
  • نیم‌ سکه دو امتیاز در هر روز،
  • و ربع سکه یک امتیاز در هر روز

هم‌چنین سپرده‌گذار می‌تواند در هر زمان که نیاز داشت اقدام به دریافت سکه های طلای خود کند. سپرده گذاران می توانند از طلایی که به امانت گذاشته اند، به عنوان ضمانت دریافت وام بانکی نیز استفاده کنند اما شرایط این طرح هنوز به طور دقیق مشخص نشده است.

 

روش دریافت تسهیلات

در طرح تسهیلات قرض الحسنه سکه ِدر‌بانک رفاه، دریافت تسهیلات نیز به‌صورت سکه است. طبق مصوبات این طرح، متقاضیان می‌توانند حداکثر تا سه سکه از بانک رفاه دریافت کنند. مدت زمان قرض‌ گرفتن سکه‌ها یک دوره چهار ماهه است که در صورت تأیید شعبه عامل، امکان تمدید آن تا دو دوره دیگر یعنی حداکثر تا یک سال قابل تمدید خواهد بود.

هم‌چنین فردی که طلا را قرض می گیرد باید در بانک رفاه حساب پس‌انداز داشته باشد و کارمزد مربوط به دریافت تسهیلات را پرداخت کند، ضمن این‌که مانند وام‌های قرض‌الحسنه، متقاضی دریافت سکه باید دو نفر را به‌عنوان ضامن رسمی را نیز به بانک معرفی کند.

 

چه نوع مسکوکات طلایی در این حساب پذیرفته خواهد شد؟

تمام مسکوکاتی ضرب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران باشد را می توان به بانک رفاه سپرد.

 

تسهیلات در قالب این حساب به چه صورت پرداخت خواهد شد؟

در این حساب، پول نقد به متقاضیان پرداخت نمی شود بلکه سکه طلا به او داده می شود و هنگام بازپرداخت نیز سکه طلا از او دریافت می شود.

 

چطور وام طلا بدون ضامن و سپرده بگیریم؟

همانطور که متوجه شدید تسهیلات قرض الحسنه سکه ِطرحی برای دریافت وام طلا بانک رفاه نیست. این طرح فقط سکه طلا را دریافت کرده و همان سکه ها را به متقاضیان می دهد. اما بسیاری از افراد که طی سال ها کار توانسته اند با جمع کردی مقداری طلا یا سکه سرمایه مناسبی دست و پا کنند در شرایطی که با بحران مالی مواجه می شوند، نیاز دارند که از این سرمایه خود استفاده کنند.

اکثر افراد در شرایط اضطراری به فکر فروش طلا می افتند اما این راه حل اصلا منطقی نیست. زیرا شما اصل سرمایه خود را از دست می دهید. از طرف دیگر ممکن است طلای شما برایتان ارزش معنوی داشته باشد یا آن را از شخص عزیزی هدیه گرفته باشید یا به ارث برده باشید و نخواهید آن را بفروشید. پس چطور می توانید از این سرمایه راکد خود استفاده کنید؟

با توجه به اینکه سپردن طلا به بانک رفاه برای قرض دهنده فایده چندانی ندارد و درواقع مشکل مالی او را برطرف نمی کند به شما پیشنهاد می کنیم به جای تسهیلات قرض الحسنه سکه ِدر‌بانک رفاه از تسهیلات وام طلا افسون گلد استفاده کنید.

 

شرایط دریافت وام طلا افسون گلد چه تفاوتی با تسهیلات قرض الحسنه سکه ِدر‌بانک رفاه دارد؟

وام طلا افسون گلد به تمام دارندگان طلا پرداخت می شود و هیچگونه شرایط خاصی ندارد. تمام افرادی که انواع طلای خام، سرویس طلا، تکه های مختلف طلا مثل دستبند، گوشواره، انگشتر و غیره را داشته باشند و حتی صاحب انواع سکه طلا از جمله تمام سکه، نیم سکه یا ربع سکه باشند می توانند با ضمانت گذاشتن طلای خود در مجموعه ما، پس از دریافت قرارداد رسمی، معادل نرخ روز طلای خود، پول نقد دریافت کنند.

شرایط بازپرداخت وام کاملا انعطاف پذیر است و پس از پرداخت هر یک از اقساط امکان پس گرفتن طلا به همان میزان وجود دارد.

هدف اصلی تسهیلات اعطا شده در افسون گلد کمک به هموطنان در این شرایط اقتصادی نابسامان است تا بتوانند بدون دغدغه نیاز مالی خود را برطرف کنند.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *