ثبت نام وام ازدواج

شرایط ثبت نام وام ازدواج 1403 اعلام شد

برای ثبت نام وام ازدواج شما باید یک سری شرایط را دارا باشید تا بتوانید این وام را دریافت کنید. امروزه به دلیل وضعیت اقتصادی بدی که در کشور به وجود آمده است بسیاری از جوانان که می خواهند ازدواج کنند با مشکلات مالی زیادی روبرو می شوند. که این موضوع باعث شده است که آمار ازدواج به پایین ترین حد خود برسد.  از این رو دولت وام ازدواجی برای آن ها در نظر گرفته است که جوانان بتوانند بخشی از مخارج ازدواج خود را تامین کنند.

در ادامه این مقاله از سایت افسون گلد قصد داریم توضیحاتی در مورد وام ازدواج و شرایط ثبت نام وام ازدواج در اختیار شما قرار دهیم.

 

شرایط ثبت نام وام ازدواج 1403

برای انجام هر کاری شما نیاز به یک سری شرایط دارید که وام ازدواج هم از این قاعده مستثنی نیست و برای دریافت آن شما نیاز به یک سری شرایط دارید.

 • یکی از شرایط ثبت نام وام ازدواج عقد رسمی و ثبتی است و آن ها باید دارای سند ثبتی باشند تا بتوانند وام دریافت کنند.  زوجینی که در سال 1398 عقد آن ها ثبت شده است می توانند وام ازدواج 1403  یعنی مبلغ 300 میلیون را دریافت نمایند.
 • از دیگر شرایط دریافت وام ازدواج می توان به دارا بودن تابعیت کشور ایران اشاره کرد. همچنین شهروندانی که در خارج از کشور هستند و گواهی ازدواج آن ها توسط سفارت کشور جمهوری اسلامی در آن کشور ثبت شده هم می توانند این وام را دریافت نمایند. و حتما باید گواهی ازدواج آن ها دارای مهر کنسولگری جمهوری اسلامی در آن کشور باشد. چون آن به عنوان سند ازدواج آن ها شناخته می شود.
 • داشتن کارت ملی و کد پستی محل سکونت فرد متقاضی وام ازدواج
 • وام ازدواج فقط یک مرتبه به هر فرد تعلق می گیرد پس فرد متقاضی نباید قبلا وام ازدواج را دریافت کرده باشد.
 • هر یک از زوجین باید بتوانند یک ضامن معتبر و مورد تایید بانک به بانک مورد نظر معرفی کنند و سفته هم به اندازه مبلغ به بانک ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام ازدواج 1403

زوجینی که می خواهند وام ازدواج دریافت کنند باید بعد از ثبت نام در سایت به صورت اینترنتی و تعیین بانک و شعبه مورد نظر یک سری مدارک را به بانک ارائه دهند که این مدارک شامل:

 • اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه های زوجین
 • اصل و کپی سند ازدواج
 • اصل و کپی کارت ملی دائم و یا موقت زوجین
 • کد پستی ده رقمی و آدرس کامل و دقیق محل سکونت زوجین
 • اصل و کپی شناسنامه ضامن
 • اصل و کپی کارت ملی ضامن
 • کد رهگیری ده رقمی دریافت شده از سایت در هنگام ثبت نام اینترنتی

مبلغ وام ازدواج 1403 چقدر است؟

وام ازدواج یک نوع کمک هزینه از طرف دولت برای زوجین به حساب می آید. مبلغ این وام در سال 1403 حداقل 300 میلیون است و این مبلغ وام برای افرادی که ازدواج آن ها در تاریخ اول فروردین ماه 1398 و بعد از آن ثبت شده است می باشد.

نکته قابل ذکر این است که این مبلغ به سن زوجین بستگی دارد اگر سن مرد زوج 25 سال و سن زوجه یعنی خانم بیشتر از 23 سال باشد هر کدام از آن ها می توانند بعد از ثبت نام مبلغ حداقل 300 میلیون را دریافت کنند.

ولی اگر سن آقا کمتر از 25 سال و سن خانم کمتر از 23 سال باشد هر یک از زوجین می توانند مبلغ 350 میلیون تومان وام ازدواج دریافت کنید.

خانواده های ایثارگران و جانبازان و آزادگان می توانند این وام را با مبلغ دو برابر از افراد عادی دریافت کنند.

 وام طلا بگیریم بهتر است یا وام ازدواج؟

این وام برای تشویق جوانان برای ازدواج است و دارای شرایط نسبتا خوبی است ولی دارای دوندگی های بسیار زیادی است.

با این وجود جوانان می توانند برای دریافت وام آسان و فوری تر از وام طلا استفاده کنند. افرادی که دارای طلا هستند و می خواهند در کمترین زمان وام دریافت کنند می توانند از موسسه افسون گلد وام فوری طلا دریافت نمایند که شرایط بسیار آسان تری دارد و در کمتر از یک روز می توانند این وام را دریافت نمایند.

شما همچنین می توانید با دریافت وام ازدواج  با امانت گذاشتن طلا های خود این وام را دریافت نمایند.

این وام به دارندگان طلا تعلق می گیرد و شرایط بسیار خوبی دارد.

همانطور که گفته شد این وام از سری وام های بسیار راحت به حساب می آید. برای استفاده از این وام شما باید حداقل 80 یا 90 میلیون طلا داشته باشید تا بتوانید به همان اندازه وام طلا دریافت کنید. با این کار سرمایه شما که همان طلا است حفظ می شود و همچنین نقدینگی مورد نیاز شما هم تامین می شود و شما با پرداخت ماهانه اقساط آن می توانید کم کم طلا های خود را پس بگیرید.

جمع بندی

در این مقاله از سایت افسون گلد سعی کردیم توضیحات مفیدی در مورد وام ازدواج و وام طلا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.  همانطور که گفته شد در صورتی شرایط دریافت وام ازدواج را ندارید می توانید با امانت گذاشتن طلا های خود نزد بانک و موسسات وام فوری طلا را دریافت نماید. این وام دارای شرایط بسیار آسانی است و طرفداران زیادی دارد.

همچنین می توانید علاوه بر دریافت وام ازدواج،  وام فوری طلا را هم دریافت کنید تا با آن ها بتوانید بخشی از هزینه های ازدواج خود را تامین کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *