وام زنان خانه‌دار

زنان خانه‌ دار بخش مهم و بزرگی از جامعه را تشکیل می‌ دهند بنابراین باید برای تامین هزینه‌ ها و نیاز های مالی آنها اقداماتی در نظر گرفت از جمله اینکه به آنها وام پرداخت شود. خواه این وام‌ ها وام زنان خانه‌دار باشد یا وام طلا تا بتوانند  به کمک این وام‌ ها نیازهای اساسی خود را برطرف کنند. بنابراین تصمیم داریم در این مقاله از افسون گلد در ارتباط با وام های بانکی زنان خانه‌ دار و وام طلا توضیحات لازم را ذکر کرده و سپس با مقایسه این دو مشخص کنیم که کدام یک مناسب شما است.

 

وام بانکی زنان خانه‌دار چیست؟

وام زنان خانه‌ دار یکی از وام‌ هایی است که برخی از بانک‌ ها مانند بانک ملی به واسطه طرح‌ های مختلف به بانوان غیر شاغل  و خانه‌ دار و حتی شاغل اعطا می‌ کند. در واقع این وام به منظور تقویت بنیان خانواده و افزایش استقلال مالی زنان با داشتن حساب در برخی از بانک‌ ها مانند بانک ملی و ضامنان معتبر ارائه می‌ گردد.

 

 وام طلا برای زنان خانه دار مناسب تر از وام بانکی است؟

وام طلا یکی از مناسب‌ ترین تسهیلات بانکی است که در دسته وام‌ های بدون نیاز به ضامن و فوری قرار دارد و خانم ها می‌ توانند تنها با ضمانت گذاشتن طلا های خود در بانک‌ ها و مجموعه‌ های معتبری که وجود دارد، به اندازه ارزش طلای خود آن را دریافت کرده و پس از بازپرداخت این وام، طلای خود را پس بگیرند.

 

مقایسه وام زنان خانه‌دار و وام طلا

این دو وام هر دو از سری وام‌ هایی هستند که خانم‌ ها می‌ توانند با دریافت آنها تا حدودی به استقلال مالی دست یابند بنابراین آگاهی از شرایط دریافت و بازپرداخت آنها لازم و ضروری است تا بتوانند مطابق با شرایط خود برای دریافت یکی از از این دو اقدام کنند پس در ادامه این دو را با هم مقایسه می‌ کنیم.

عدم نیاز به ضامن

  • برای دریافت وام طلا شما نیاز به ضامن رسمی ندارید و تنها با ضمانت گذاشتن طلاهای خود که پس از پرداخت وام آنها را پس خواهید گرفت، اقدام به دریافت این وام می‌ کنید اما برای دریافت وام زنان خانه‌ دار از بانک‌ ها شما باید حداقل دو نفر ضامن رسمی داشته باشید و یا با ارائه وثیقه آن را دریافت کنید.

دریافت وام طلا بدون سپرده

  • اگر می‌ خواهید وام زنان خانه‌دار را از یکی از بانک‌ های مربوطه مانند بانک ملی دریافت کنید لازم است که حداقل ۲ میلیون تومان به مدت حداقل ۳ ماه سپرده داشته باشید اما برای دریافت وام طلا به خصوص از موسسات معتبر و خصوصی مانند افسون گلد که چند دهه است کار خود را شروع کرده است، نیاز به سپرده اولیه نخواهید داشت.

نرخ کارمزد بسیار پایین وام طلا زنان خانه‌دار

  • نرخ کارمزد وام زنان خانه‌ دار نسبت به وام مربوط به طلا بیشتر بوده و ۱۸ درصد است در صورتی که نرخ کارمزد وام طلا تنها ۴ درصد می‌ باشد. بنابراین شما برای بازپرداخت وام طلا هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.

بدون شرایط سنی

  • تمایز دیگر جهت دریافت این دوم این است که برای دریافت وام زنان خانه‌ دار شرایط سنی در نظر گرفته می‌ شود و باید در بازه سنی بین ۲۲ سال تا ۵۰ سال باشند در صورتی که جهت دریافت وام طلا سن هیچ گونه تاثیری در روند کار شما نخواهد گذاشت.

مقرون به صرفه بودن وام طلا زنان خانه‌دار

  • شما برای دریافت و بازپرداخت وام طلا حق الزحمه و هزینه‌ های اضافه بانکی را پرداخت نخواهید کرد به خصوص اگر این وام را از موسسه‌ های معتبر به غیر از بانک‌ ها دریافت کنید در صورتی که وام زنان خانه‌ دار لازم به پرداخت حق الزحمه یا هزینه‌ های بانکی دارد و این مورد الزامی است.

دریافت وام فوری برای دارندگان طلا

  • تفاوت دیگر دریافت این وام‌ ها مربوط به فوریت آنها است که وام طلا همان روز و پس از انجام ثبت نام و اقدامات لازم به حساب شخص واریز می‌ شود در صورتی که برای دریافت وام زنان خانه‌ دار شما باید بیشتر از مدت زمانی که وام طلا را دریافت می‌ کنید صبر نمایید.

مبلغ وام

  • تفاوت دیگر این دو در میزان آنها است و در واقع حداکثر دریافتی وام زنان خانه‌ دار حدود ۵۰ میلیون تومان اما وام طلا با توجه به ارزش طلا های شما هیچگونه محدودیتی ندارد و با توجه به وزن طلای شما به حساب تان واریز شود.

مراکز معتبر پرداخت وام

  • از دیگر تفاوت‌ های این دو این است که جهت دریافت وام زنان خانه‌ دار تنها انتخاب شما بانک‌ ها هستند در صورتی که برای دریافت وام طلا می‌ توانید علاوه بر اینکه از وجود بانک‌ های مربوطه بهره‌مند می‌ شوید از موسسات معتبری مانند افسون گلد نیز بهره‌مند شوید و با کمک این موسسات وام خود را بدون نیاز به ضامن و با کمترین بهره مربوط به بازپرداخت دریافت کنید.

صرفه جویی در زمان

  • از دیگر تفاوت‌ های این دو این است که شما برای دریافت وام زنان خانه‌ دار حتماً باید به صورت حضوری به بانک مربوطه مراجعه کرده و پس از ارائه مدارک و معرفی ضامن‌ های خود پس از چند روز آن را دریافت کنید در صورتی که برای دریافت وام طلا از موسسه افسون گلد فقط کافی است یک بار به شعبه ما مراجعه کنید و بدون صرف زمان و هزینه‌ های رفت و آمد بیشتر در همان روز وام خود را دریافت کنید.

 

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی و مقایسه دو وام فوری برای زنان یعنی وام طلا و وام زنان خانه‌ دار پرداختیم که می‌ توانید با مطالعه دقیق آن ها تفاوت‌ های این دو را شناخته و برای دریافت وام مورد نظر خود اقدام اما پیشنهاد می شود زنان خانه‌دار، وام فوری و یکروزه خود را از موسسات معتبری مانند افسون گلد دریافت کنند زیرا شرایط دریافت وام طلا از طریق این مراکز بسیار راحت‌ تر از دریافت وام زنان خانه‌ دار از بانک‌ ها است.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *