وام طلاق کمیته امداد

وام طلاق کمیته امداد

وام طلاق کمیته امداد یکی از وام های است که زنان سرپرست خانوار می توانند دریافت کنند. زنان بدون سرپرست می توانند با مراجعه به کمیته امداد برای دریافت این نوع وام اقدام کنند.

از این رو دریافت این وام دارای مراحل بسیار پیچیده ی است  که برای دریافت این وام شما باید یک سری مدارک و…  را تهیه کنید.

هنگامی که صحبت از طلاق می شود باید با این موضوع کنار بیایم که تغییرات بسیار زیادی در زندگی ما ایجاد می شود و دیگر باید بتوانیم بر روی پاهای خود بایستیم از این رو باید یک شغل برای خود دست و پا کنیم.

چون مشکلات ناشی از طلاق یکی از دردسرهای است که برخی از خانم ها قادر به تحمل آن نیستند و دچار شکست می شوند.

در این مقاله از سایت افسون گلد قصد داریم توضیحات کاملی در مورد وام طلاق و وام طلا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

وام طلاق چیست و از کدام بانک ها می توان دریافت کرد؟

هیچگونه تسهیلاتی با نام وام طلاق وجود ندارد و شما به هنگام مراجعه به شعب بانک ها متوجه می شوید که هیچ کدام از بانک ها چنین وامی ندارند در برخی از مواقع کمیته امداد به زنان بی سرپرست که نیاز به راه اندازی کسب و کار دارند وام مختصری می دهد که جوابگوی نیاز آن ها نمی باشد همچنین دوندگی های بسیار زیادی هم دارد.

برخی از موسسات خصوصی وام با ضمانت طلا به متقاضیان می دهند که این نوع وام نیازمند مقداری طلا به عنوان ضمانت است.

همانطور که گفته شد در چارچوب فعلی قوانین کشور هیچ نوع وامی با نام وام طلاق وجود ندارد و با مراجعه به بانک ها هیچ گونه وامی با این عنوان نمی توانید دریافت نماید.

ولی زنان سرپرست خانوار در صورتی که دارای نامه از طرف کمیته امداد باشند می توانند از برخی از بانک ها وام دریافت نمایند که این وام دارای یک سری مراحل است.

چطور به جای وام طلاق کمیته امداد، وام طلا بگیریم؟

وام بانکی با ضمانت طلا یک نوع وام است که در آن افراد می توانند با ضمانت گذاشتن مقداری طلا به عنوان ضمانت وام مورد نیاز خود را دریافت نمایند و جزو وام های بدون ضمانت است که برای دریافت آن نیازی به گذراندن هفت خان رستم نیست.

از آنجایی که طلا یک دارای ارزشمند و پایدار است بانک ها اینگونه وام ها را با نرخ پایین ارائه می دهند. سرعت دریافت این وام بسیار بالا است و نیازی به گذراندن مراحل اداری و پیچیده و چک و سفته و ضامن نیست.

وام طلا نسبت به وام طلاق دارای مراحل آسان تری است.  همانطور که گفته شد وام طلاق وجود ندارد فقط در برخی از مواقع کمیته امداد به زنان سرپرست خانوار نامه ی می دهد تا با آن بتواند از بانک وام دریافت کند و این وام هم دارای مراحل پیچیده ی است و سختی های خود را دارد.

پس با این تفاسیر دریافت وام طلا بسیار به صرفه تر است. شما با مقدار طلای خود می توانید نقدینگی مورد نیاز خود را دریافت کنید و طلا های خود را هم بعد از پرداخت آخرین قسط پس بگیرید.

گرفتن این وام مانند دیگر وام ها دشواری زیادی ندارد و شما تنها با در دست داشتن طلا های خود و فاکتورهای آن به موسسات و بانک ها مراجعه کنید و وام دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام طلا

از سری مدارک مورد نیاز برای دریافت وام طلا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کارت ملی
  • شناسنامه
  • فاکتور طلا
  • میزان طلای زینتی مورد نیاز

کدام بانک وام طلا می دهد؟

تعداد بانک های که این وام را پرداخت می کنند بسیار اندک است. برخی از بانک ها مانند بانک ملی،  بانک کارگشای و موسسات خصوصی این نوع وام را پرداخت می کنند.

دریافت وام طلا از بانک ملی

برای دریافت این نوع وام از بانک ملی شما باید دارای حساب بانکی در این بانک باشید و طلا های زینتی خود را به بانک ارائه دهید. با مراجعه به بانک می توانید تمامی مراحل دریافت وام را بپرسید و این مراحل را به راحتی انجام دهید.

دریافت وام از بانک کارگشایی

بانک کارگشای زیر مجموعه بانک ملی است و بازپرداخت اقساط آن به صورت سالانه می باشد. که یک سال بعد از دریافت وام اصل مبلغ و کار مزد آن را به صورت یکجا باید پرداخت نماید. حداقل مقدار مورد نیاز برای دریافت این وام 30 گرم است.  برای دریافت این نوع وام نیاز است که شما حتما فاکتور طلا ها همراه تان باشد.

دریافت وام از موسسات خصوصی

راه دیگر برای دریافت وام طلا مراجعه به بانک های خصوصی است. در بیشتر شرکت های خصوصی بعد از امضای قرارداد و سررسید بازپرداخت امکان دریافت وام فراهم می شود که این مبلغ با توجه به نرخ روز طلا محاسبه می شود.

بانک ها نرخ پرداخت وام آن ها یکسان است در صورتی که در موسسات خصوصی با توجه به افزایش نرخ روز طلا مبلغ وام هم افزایش پیدا می کند. کار مزد این موسسات نسبت به بانک ها بسیار پایین است.

جمع بندی 

در این مقاله سعی کردیم توضیحات مفید و کوتاهی در مورد وام طلاق کمیته امداد و وام طلا در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه بخواهید وام طلا دریافت کنید می توانید به موسسه افسون گلد مراجعه  و برای دریافت وام اقدام کنید.

دریافت وام طلا از افسون گلد دارای مراحل بسیار آسانی است و شما می توانید در کمتر از یک ساعت وام دریافت نماید. این وام به دارندگان طلا داده می شود و طلا های آن ها به عنوان ضمانت نزد موسسه باقی می ماند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *