وام طلاق

وام طلاق برای زنان

وام طلاق برای زنان در حال حاضر فقط به خانم های بی سرپرست پرداخت می شود. زنان بدون سرپرست می توانند با مراجعه به برخی از بانک ها این نوع وام را دریافت کنند که تقریبا کار مزد آن بسیار پایین است.

از گذشته تا به امروز بیشتر، مردان نان آور خانه بوده اند و زنان در بیرون از خانه شغلی نداشته اند و در صورت مواجه شدن با این مشکل و نقش سرپرستی دچار سردرگمی می شوند و مدیریت خرج و مخارج زندگی برایشان دشوار است.  به این دلیل نهاد های مانند بهزیستی،  کمیته امداد و…  تسهیلاتی را برای این زنان بعد از طلاق در نظر گرفته اند که بتوانند کسب و کاری برای خود راه اندازی کنند.

اما گاهی اوقات بسیاری از خانم ها با وجود اینکه سرپرست خانوار نیستند بعد از جدایی نیاز به تامین هزینه هایی مانند ودیعه مسکن، خرج زندگی و حتی نگهداری از فرزندانشان را دارند. متاسفانه این بانوان شرایط دریافت تسهیلات از بانک ها را ندارند و با مشکلات مالی بسیاری دست و پنجه نرم می کنند.

در ادامه این مقاله از سایت افسون گلد قصد داریم علاوه بر ارائه اطلاعاتی در خصوص وام طلاق، نحوه دریافت وام طلا را نیز برای خانم های پرتلاشی که نیاز به تامین نقدینگی فوری دارند، توضیح دهیم.

 

وام طلاق چیست؟

به طور کلی، در بانک ها هیچگونه تسهیلاتی با نام وام طلاق پرداخت نمی شود. با مراجعه به بانک ها متوجه می شوید که هیچ یک از بانک ها چنین وامی را به متقاضیان پرداخت نمی کنند و تنها با نامه رسمی کمیته امداد و بهزیستی مبلغ مشخصی را به عنوان وام کمک هزینه زندگی یا وام خودکفایی در اختیار خانم ها قرار می دهد. دریافت این تسهیلات نیز مانند دیگر وام های بانک ها دارای دوندگی بسیاری است.

شما برای دریافت این وام باید ضامن های مورد نیاز را پیدا کنید و مدارک آن ها را به بانک تحویل دهید که این خود دارای پروسه بسیار سختی است و زمان زیادی نیاز دارد.

از این رو برخی از موسسات خصوصی سرمایه به دارندگان طلا می دهند تا بتوانند کسب و کاری برای خود راه اندازی کنند و بتوانند بخشی از مشکلات خود را پوشش دهند.

 

وام طلاق برای زنان به چه کسانی تعلق می گیرد؟ 

همانطور که گفتیم وام طلاق تنها به خانم های بدون سرپرست که طلاق گرفته اند و هزینه کافی برای تامین زندگی خود ندارند، تعلق می گیرد. اما برای مردانی که می خواهند مهریه همسر خود را بعد از طلاق بپردازند ولی پول کافی برای این کار ندارند، یا خانم هایی که تامین هزینه های زندگی یا تهیه خانه مستقل بعد از جذایی برایشان مشکل است، راه حل دیگری وجود دارد.

اگر زنان یا مردانی که مسیر سخت طلاق و جدایی را طی می کنند، مقداری طلا داشته بشند، می توانند از آن ها به عنوان ضمانت استفاده کرده و نقدینگی دریافت نمایند.

از این رو موسسه های خصوصی مانند افسون گلد و برخی دیگر از موسسات این وام را به متقاضیان می دهند و در عوض آن به جای ضمانت طلا دریافت می کنند.

امروزه به دلیل شرایط بد اقتصادی فروش طلا کار درستی نیست و شما می توانید به جای فروش طلا وام با ضمانت طلا دریافت کنید که بسیار به صرفه تراست و شرایط آسانی دارد.

 

وام طلا برای چه کسانی مناسب است؟

وام طلا برای تمام افرادی که دارای مقداری هستند و اکنون برای تامین نیاز مالی خود قصد دارند طلا های خود را بفروشند مناسب است چون با دریافت این وام، طلا های آن ها محفوظ می ماند و نیاز مالی آن ها هم برطرف می شود.

همچنین در صورتی که به پول نقد نیاز داشته باشید و با توجه به مراحل دریافت وام و ضامن و داشتن دسته چک و…  نمی توانید تسهیلات مناسبی از بانک ها دریافت کنید، پس این نوع وام برای این شما مناسب است.

همجنین افراد زیر می توانند از دریافت وام با ضمانت طلا بیشتری استفاده را ببرند:

  • افرادی که توانایی سپرده گذاری طولانی مدت در بانک را ندارند.
  • افرادی که دسته چک ندارند.
  • برخی از افراد که دارای طلا هستند ولی قصد فروش آن ها را ندارند.
  • افرادی که برای تامین نیازهای مالی خود زمان کوتاهی دارند.

 

شرایط دریافت وام طلاق برای زنان

در صورتی که بخواهید یک وام فوری و بدون ضامن دریافت کنید می توانید از وام طلا استفاده کنید این نوع از وام در دسته وام های فوری و یک روزه قرار دارد. که می توانید با مقدار طلای که پس انداز کرده اید وام دریافت کنید.

همانطور که گفته شد با مقدار طلای که دارید و آن را به عنوان ضمانت نزد موسسات و یا بانک ها قرار دهید می توانید 80 درصد از مبلغ پول طلا را وام دریافت کنید. تقریبا کار مزد این وام ها بسیار اندک است و نیازی به معطلی ندارد. و در کمترین زمان شما می توانید وام خود را دریافت نماید و از دردسرهای پیدا کردن ضامن و پروسه طولانی و خسته کننده بانکی هم بدور خواهید بود.

در صورتی که بخواهید این وام را دریافت کنید باید در ابتدا تمامی شرایط را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که شرایط را دارا هستید و بعد برای دریافت وام اقدام کنید.

باز پرداخت این وام به دو صورت امکان پذیر است که یکی از این روش را می توانید انتخاب کنید یکی به صورت مضاربه ی و دیگر به صورت اقساط ماهانه است.

در بازپرداخت به صورت ماهانه اینگونه است که مبلغ وام تا پایان مدت زمان قرارداد در نزد وام گیرنده باقی می ماند و هر ماه باید تنها کارمزد وام را پرداخت کند و در انتهای زمان قرارداد باید مبلغ وام را به صورت کامل پرداخت کند.

پرداخت وام به صورت اقساط ماهانه بدین صورت است که شما باید ماهانه مبلغ مشخص شده را پرداخت کنید و این نوع از بازپرداخت تسویه زودتر از زمان قرارداد ندارد.

 

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم توضیحات مفیدی در مورد وام طلاق برای زنان و وام طلا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم چنانچه به وام فوری نیاز دارید می توانید وام با ضمانت طلا دریافت کنید. همانطور که می دانید ارزش طلا روز به روز در حال افزایش است و فروش آن اصلا به صرفه نیست پس دریافت وام طلا از افسون گلد بسیار مناسب است و می تواند بهترین انتخاب برای افرادی که به وام نیاز دارند باشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *